Caleta de Fuste

Caleta de Fuste

Caleta de Fuste to największy i popularny zwłaszcza wśród rodzin dziećmi kurort. położony w środkowej części wschodniego wybrzeża, blisko portu lotniczego.

To właśnie bliskość lotniska znajdującego się w sąsiednim El Matorral powoduje, że miejsce to jest chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. Po 5 – cio godzinnym locie z Polski sporo osób jest przerażonych transferami sięgającymi często ponad godziny.

Caleta de Fuste to również piaszczysta, zatokowa plaża. Położenie plaży powoduje, że jest tu nadzwyczaj spokojnie. Ocean bez fal. Świetne miejsce na morskie kąpiele zwłaszcza dla najmłodszych. Jak wiadomo, na wyspie potrafi przywiać, stąd fale w pozostałych częściach wybrzeża potrafią być wysokie.

Lotnisko to nie tylko krótki transfer do hotelu, ale również atrakcja w postaci latających tuż nad kurortem samolotów. Spędziliśmy tam sporą część dnia i absolutnie nam to nie przeszkadzało. Mało tego, jest to niewątpliwie element dodatkowej atrakcji tego miejsca.

Niesamowite wrażenie robi zresztą wyjazd z Caleta de Fuste. Poruszamy się główną drogą FV – 2, która w linii prostej pokrywa się z pasem startowym portu lotniczego 🙂 W zasadzie w ostatnim chwili odbija w lewo, przez co lotnisko mijamy bokiem. Sporą atrakcją jest jazda od strony kurortu w czasie, kiedy nadlatuje bądź startuje samolot. Zobaczcie sami:

Sam kurort nie należy z pewnością do kameralnych. ilość znajdujących się tu hoteli sporo przewyższa Costa Calma czy Morro Jable. Jest określany jako największy na wyspie. Z tego względu do wspomnianej wyżej plaży możemy mieć bliżej bądź dalej. Jak to Kanarach – teren jest zagospodarowany i nie ma problemu z dojściem. Czasem będzie to jednak dobre kilkaset metrów…

Na mapach Googla oraz w innych miejscach można się również spotkać z nazwą Castillo. Nazwa bierze się od XVIII wiecznego zamku znajdującego się przy morzu, blisko Playa del Castillo. Jest on częścią kompleksu hotelowego Barcelo Castilo Beach, stąd nie jest dostępny dla turystów spoza hotelu.

Teren wzdłuż morza jest ładnie zagospodarowany. Długi nadmorski deptak to spora atrakcja dla osób, którzy cenią sobie tego typu rzeczy.

Caleta de Fuste - promenada
Caleta de Fuste
Caleta de Fuste
Caleta de Fuste - plaża
Caleta de Fuste - plaża
Caleta de Fuste - plaża
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

2 comments on «Caleta de Fuste»

  1. zxc pisze:

    „morze bez fal” – o ile dobrze kojarzę, wyspa otoczona jest oceanem.

    1. tomek pisze:

      Domyślnie kojarzy się wszystko z morzem, nawet nam. Poprawione!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *