Mirador Guise Y Ayose

Mirador Guise y Ayose

Mirador Guise y Ayose to niepozorne miejsce znajdujące się przy drodze FV-30 na północ od Betancurii. Łatwo poznać po charakterystycznych rzeźbach.

Mirador Guise y Ayose nie jest dobrze oznaczony w mapach Google. Aby go odszukać, należy wpisać „Morro Velosa Statues„.

Znaliśmy to miejsce ze wcześniejszych zdjęć. Jest również zaznaczone na materiałach dostępnych na lokalnych mapkach.

Jeśli zwiedzacie kultowe miasteczko na Fuerteventurze – Betancuria – nie będziecie mieć problemów ze zlokalizowaniem tego miejsca.

Znajduje się ono na północ od miasta, przy drodze FV-30. Sporo osób wyjeżdża z miasta właśnie tą drogą, gdyż kieruje się na chyba najpopularniejszy punkt widokowy – Mirador Morro Velosa. Na niego skręcamy zaraz w prawo po wyjeździe z Guise y Ayose.

Jadąc od Betancurii, pierwszy będzie właśnie Mirador Guise y Ayose.

Znajduje się tu niewielka zatoczka dla samochodów. Charakterystyką tego miejsca poza pięknymi widokami jest charakterystyczny pomnik królów Majos.

To właśnie Guanczowie byli pierwszymi mieszkańcami wysp kanaryjskich. Pierwotnie mieszkali w licznych na wyspie jaskiniach.

Mirador Guise y Ayose to nie tylko piękne widoki, ale również pieszy szlak, którym dojdziemy do Betancurii. Odległość -2,3 kilometra.

Mirador Guise y Ayose
Mirador Guise y Ayose
Mirador Guise y Ayose
Mirador Guise y Ayose
Mirador Guise y Ayose
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *