Costa Calma

Costa Calma

Costa Calma to popularny, spokojny kurort na półwyspie Jandia. Słynie z ciągu pięknych plaż. Jest to bardzo popularne miejsce wśród gości z Polski.

Jeśli ktoś się nastawia na nocne rozrywki, to w Costa Calma jest ich jak na lekarstwo. Znajduje się tu dużo popularnych wśród Polaków hoteli – zwłaszcza obiekty sieci SBH czy dwa popularne hotele sieci R2.

Nam osobiście miejsce bardzo przypadło do gustu – spokojnie, nie ma tłoku, w zasięgu spaceru są najpotrzebniejsze rzeczy. Znajdują się tutaj popularne, tanie dyskonty – HiperDino oraz Spar, a także centra handlowe, w których znajdziemy punkty handlowe oraz gastronomiczne.

W ciągu sklepów obok Spar znajduje się punkt popularnej na wyspie wypożyczalni samochód – Cicar.

Poza strefą handlową, znajduje się tu ładny deptak. Jest położony w centralnej części miasta. Bez żadnych knajpek i kawiarenek. Po prostu wybrukowana arteria ze ścieżką rowerową położona w parku. Ma około 2 kilometrów długości i jest fajnym miejscem chociażby na jogging.

Costa Calma
Costa Calma
Costa Calma
Costa Calma
Costa Calma
Costa Calma

Okolica jest bardzo dobrze utrzymana, zwłaszcza pod kątem zieleni. Już wjeżdżając do miasta od strony lotniska napotkamy atrakcyjny szpaler palm. klomby z zielenią zaopatrzone są w odpowiednie systemy natryskowe i miejska zieleń jest bardzo ładnie utrzymana.

Daje się zauważyć, że w okresach przed i po ścisłym sezonie, znajdziemy tu sporo par oraz osób starszych. Podróżując po wyspie dużo więcej rodzin z dzieciakami spotykaliśmy w Caleta de Fuste czy Corralejo. Jeśli komuś jednak odpowiada taki klimat – bardzo polecamy. Woda w oceanie jest tutaj genialna, czyściutka. Bardzo długie i piaszczyste zejście do morza, zwłaszcza w środkowej części plaży Costa Calma.

Nie zapomnijcie zobaczyć plaż w Costa Calma:

Playa Costa Calma Sotavento
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *