Corralejo

Corralejo to najbardziej rozrywkowy kurort Fuerteventury. Położony w północnej części wybrzeża, sąsiaduje z wyspą Los Lobos.

Kurort jest spory. Ciągnie się dość mocno w głąb lądu, stąd infrastruktura turystyczna jest mocno rozwinięta. Dalej od morza znajduje się chociażby park wodny – Acua Water Park. Jak większość na wyspie, mała wioska rybacka przekształciła się w prężnie działający kurort.

Corralejo jest rozrywkowym miejscem. To właśnie tu we wrześniu spotkaliśmy największą liczbę młodzieży. W kurorcie sporo klubów i dyskotek. Mamy to oczywiście piaszczystą plażę, choć nijak ma się to do plaż znajdujących w innych regionach wyspy.

Jest tu ciaśniej niż w niż w innych popularnych miejscach, ale i tak miejsca tu starcza dla każdego. Nieodłącznym elementem krajobrazu są oczywiście wind oraz kite surferzy.

Podczas naszego objazdu wyspy było to jedyne miejsce, gdzie mieliśmy problem z zaparkowaniem. Bliżej centrum wąsko, spory ruch. Zaparkowaliśmy trochę dalej od ścisłego centrum i pospacerowaliśmy na nogach.

Sporą atrakcją tego miejsca jest możliwość przeprawienia się na niewielką wysepkę – Los Lobos. Należy przy tym pamiętać, że nie ma tam rozwiniętej bazy noclegowej. Należy dokładnie sprawdzić rejs powrotny. na Los Lobos obowiązuje zakaz biwakowania na plaży. Pływają tu niewielkie jednostki z dodatkowymi kursami w czasie wysokiego sezonu.

Najbardziej popularnym połączeniem jest jednak możliwość przeprawienia się na sąsiednią Lanzarote 0 jedną z czterech najpopularniejszych wysp w archipelagu wysp kanaryjskich. Duże promy wypływają z portu w Corralejo i płyną do popularnego kurortu Playa Blanca. To fajne rozwiązanie nie tylko dla osób chcących zwiedzić Lanzarote, ale również dla tych, którzy chcą po prostu wypocząć jeden dzień w innym miejscu. Playa Blanca posiada rozwiniętą bazę noclegową i restauracyjną. Imponująca, długa promenada, piękne widoki i słynna plaża Papagayo.

Corralejo słynie jednak przede wszystkim z jednej rzeczy – z niesamowitych, zjawiskowych wydm ciągnących się kilka kilometrów na południe od miejscowości. Więcej o tym miejscu piszemy we wpisie Wydmy Corralejo – zajrzyj koniecznie!

Wydmy Corralejo
Corralejo
Corralejo - widok na Los Lobos

Corralejo – widok na Los Lobos

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *