Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura to jedna z wysp kanaryjskich. Leży na Oceanie Atlantyckim, w niedużej odległości od wybrzeży Afryki.

Fuerteventura razem w Lanzarote oraz Gran Canarią tworzą jedną prowincję – Las Palmas. Od kilku sezonów wyspa sporo zyskała na popularności wśród polskich turystów. Aktualnie kilka dużych biur podróży oferuje tu wakacyjne pobyty.

Bardzo niewiele dzieli wyspę od afrykańskiego kontynentu. Jest położona zaledwie 100 kilometrów od wybrzeży Maroka. Jest drugą co wielkości wyspą w archipelagu (po Teneryfie). Nazywana wietrzną wyspą, jest z pewnością królową plaż. Na żadnej z wysp kanaryjskich nie rozciągają się aż tak duże połacie piaszczystych, łagodnie schodzących do morza plaż. Ciemne wulkaniczne plaże są tutaj w wyraźnej mniejszości.

Ciepły i suchy klimat podzwrotnikowy powoduje, że latem możemy liczyć tu na wysokie temperatury, ale z reguły nie przekraczające 30 stopni Celsjusza. Ciepłe są zimy, gdzie temperatury utrzymują się najczęściej powyżej 20 stopni Celsjusza. Latem może się zdarzyć fala gorącego powietrza przenoszącego drobinki piasku z sahary – tzw. calima.

Wyspa słynie z wiatru. Przy pięknych piaszczystych plażach jest tym samym mekką osób uprawiających sport wodne – wind oraz kite surfing.

Na Fuerteventurze mocno rozwinął się ruch turystyczny, ale nie na tyle, aby miejsce to zachowało swoje walory przyrodnicze oraz historyczne. Jako osoby, które już wcześniej podróżowały na pozostałe wyspy archipelagu oceniamy, że nie jest ona tak przesiąknięta masową turystyką jak Gran Canaria czy Teneryfa. W zasadzie jeden kurort jest stworzony stricte pod kątem nocnego życia i młodzieży – Corralejo. Resztę stanowią średniej wielkości oraz mniejsze kurorty z sympatyczną atmosferą.

Wyspa nie obfituje w pamiątki historyczne w postaci kościołów czy zabytkowych miast znanych z inych wysp, ale oferuje spore bogactwo przyrodnicze – punkty widokowe, jaskinie, czy zjawiskowe wydmy.

Osoby lubiące zwiedzać z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Mamy nadzieję, ze zobrazowaliśmy to naszą stroną, na której znajdziecie kilka interesujących was rzeczy.

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *