El Cotillo

El Cotillo to niewielka miejscowość znajdująca się na zachodnim wybrzeżu Fuerteventury. Świetna alternatywa na spokojny wypoczynek z daleka od masowej turystyki.

El Cotillo znajduje się po mniej dostępnej, zachodniej części wyspy. Nie jest to absolutnie dziura zabita dechami, ale dominuje tu bardziej kameralny klimat.

Wszystko ze względu na brak typowo resortowych hoteli. Aby znaleźć tu nocleg, trzeba szukać na portalach bookingwych. Raj dla osób szukających noclegów na własną rękę i szukających bardziej kameralnych rozwiązań.Sporo tutaj prywatnych wszelkiego typu apartamentów, a w miasteczku sklepów oraz restauracji.

Sama miejscowość, zwana dawniej Puerto del Toston, pełniła ważną rolę handlową. Do dzisiaj znajduje się tutaj port.

W południowej części, przy wybrzeżu, znajduje się jedna z ikon miasteczka, czyli Castillo del Toston. Jest to jedna z dwóch zachowanych do dzisiejszych czasów twierdz na wyspie. Pierwsza znajduje się w Caleta de Fuste. Jak piszemy jednak w artykule o tym kurorcie, jest częścią hotelu… Można zatem uznać, że właśnie twierdza znajdująca się w El Cotillo jest jedyną, ogólnodostępną atrakcją tego typu.

Castillo del Toston

Po zupełnie drugiej stronie kurortu znajduje się spora latarnia morska – Faro del Toston. Charakterystyczna budowla pomalowana w biało – czerwone pasy powstała w końcówce XIX wieku. Dojeżdżamy tu szeroką drogą asfaltową, a przed latarnia znajduje się spory parking. Cypel Punta de la Ballena to popularne wśród turystów miejsce. W okolicy można strzelić sporo bardzo ciekawych zdjęć.

Faro del Toston
Faro del Toston

Do El Cotillo masa turystów przyjeżdża jednak z innego powodu – pięknych plaż rozsianych na południe oraz na północ od miejscowości. Co ważne, do plaż w zdecydowanej części dojeżdżamy bezpośrednio drogą asfaltową, a te są w pełni zagospodarowane. Zajdziemy tu natryski, miejsca do przebrania.

Najpopularniejszą z nich jest Playa de la Concha – plaża muszli, ale o niej więcej w osobnym wpisie – klik.

Widać po ilości samochodów zaparkowanych w okolicach plaż, że to one są główną atrakcją tego miejsca. Jest to głównie baza wypadowa dla turystów wypoczywających w popularnym kurorcie Corralejo.

Playa Concha
El Cotillo
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *