Playa Costa Calma

Playa Costa Calma

Playa Costa Calma znajduje się w centrum kurortu Costa Calma. Świetna, piaszczysta i oblegana przez mieszkańców kurortu plaża.

Playa Costa Calma ciągnie się przez ok 2 kilometry od hotelu H10 Tindaya do SBH Taro Beach. Świetne miejsce dla wszystkich ze względu na sporą szerokość oraz długie, łagodne zejście do morza.

Zwłaszcza w środkowej części widać, jak osoby spacerują nawet koło 150 metrów wgłąb morza, a woda sięga im do pasa.

Z tego względu jest to bardzo miejsce sprzyjające kąpielom i zabawom na falach.

Plażą spaceruje niezliczona liczba osób. Z samego rana sporo osób oglądających wschód słońca oraz biegających wzdłuż morza.

Znajduje się tu stanowiska ratownika, a także leżaki i parasole, które można wypożyczyć. Sporo popularnych hoteli w kurorcie znajduje się bezpośrednio przy plaży, co jest pewnie nie lada atrakcją dla wszystkich lubiących właśnie tu spędzać swój wolny czas.

W kurorcie sporo hoteli, zwłaszcza sieci SBH ma swojej ofercie biuro podróży Itaka. Spacerując po plaży trzeba przyznać, że jezyk polski jest jednym z dominujących.

W porównaniu do plaży Sotavento znajdującej się na południe od kurortu, tu nie ma żadnego problemu z podjechaniem pod samą plażę. Ze względu na liczne hotele, bardzo rozwinięta sieć dróg asfaltowych, którymi możemy podjechać prawie pod sam piasek.

Playa Costa Calma
Playa Costa Calma
Playa Costa Calma
Playa Costa Calma
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *