Wydmy Corralejo

Wydmy Corralejo to jedna z największych atrakcji wyspy i niesamowite zjawisko przyrodnicze. Co ważne, przecina je droga krajowa FV – 1. Wrażenia gwarantowane!

Park Przyrodniczy Wydm Corralejo (Parque Natural de las Dunas de Corralejo) został w 1982 roku mianowany Parkiem Narodowym.

Jest to niezwykle zjawiskowe miejsce – piaszczyste wydmy zajmują powierzchnię ponad 2000 hektarów. Przez operujące słońce tworzą się tutaj niezwykłe refleksy. Drobny piaseczek mocno i przyjemnie zacina. Wpada w odcień bieli. Wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników plaż.

Pod wydmach spacerujemy, robimy zdjęcia. Krajobraz w międzyczasie lekko psują pojedyncze hotele, które się tutaj znajdują. Powstały w czasie mniejszej troski i zachowanie środowiska naturalnego w tym miejscu. Są one niewątpliwie nie lada gratką dla osób chcących wypocząć w otoczeniu wydm. Hotele te są również sprzedawane w ofertach polskich biur podróży – Riu Oliva Beach, Riu Palace. Przy drodze FV-1 w pobliży tych hoteli znajduje się popularna sieciówka – sklep HiperDino, gdzie możemy zrobić przerwę.

HiperDino - wydmy Corralejo

Sama droga również bezpowrotnie zaburzyła równowagę tego terenu. Przejazd nią sprawia jednak niesamowite wrażenie. Jest cały czas podsypywana wiejącym piaskiem. Należy dlatego uważać z prędkością. Przy wchodzeniu w zakręty czuć lekkiej wyrzucanie samochodu podobne do jazdy na oblodzonej powierzchni.

Zobaczcie zresztą sami:

Wzdłuż drogi co rusz znajdują się wyznaczone i miejsca do zaparkowania samochodu. Jest tego dość sporo, więc można być spokojnym o miejsce. Parkujemy oczywiście na piasku, stąd przy cofaniu należy pamiętać o wolnym ruszaniu. Drogą poruszają się cały czas pojazdy oraz autokary wycieczkowe. Koła samochodu potrafią solidnie zabuksować 🙂

Wydmy Corralejo
Wydmy Corralejo
Wydmy Corralejo
Wydmy Corralejo
Wydmy Corralejo
Wydmy Corralejo
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *