Pogoda

Pogoda

Pogoda na Fuerteventurze jest dobra bądź bardzo dobra 🙂 Jest to kierunek całoroczny i zawsze można zaczerpnąć tu słońca!

Generalnie całe wyspy kanaryjskie nazywane są krainą wiecznej wiosny. Panuje tu przyjemna aura przez cały rok. W miesiącach zimowych jest oczywiście najchłodniej, ale wtedy słupki rtęci i tak pokazują ponad 20 stopni Celsjusza w cieniu.

Z drugiej strony nie ma tu typowych upałów znanych chociażby z krajów i wysp basenu morza śródziemnego. Śmiało możemy tu podróżować w szczycie wakacyjnego sezonu, w lipcu czy sierpniu. Wiatr od morza daje ukojenie i powoduje, że człowiek nie męczy się temperaturą. W sierpniu w cieniu temperatura nie powinna przekraczać 30 stopni.1

I wiatr – to największe zmartwienie większości osób udających się na wyspę. Jak wiadomo, Fuerteventura jest wietrzną wyspą o czym świadczy sama jej nazwa (Fuerteve Ventura to silny wiatr). Jest on rajem dla surferów, niekoniecznie rodzin z dziećmi.

Kiedy najmocniej wieje?

Mocniejszy wiatr może trafić się każdego dnia, jednak statystycznie najmocniej na wyspie wieje od czerwca do końca sierpnia. Od początku września mocny wiatr ustaje i jest niezwykle przyjemnie. To dlatego okres września i października jest tak obleganym okresem. Nawet w drugiej połowie października możemy liczyć tu na pogodę porównywalną z pierwszą częścią września.

Opady

w okresie od maja do końca października raczej nie występują. Jeśli już, jest to przelotny deszczyk. Okresem małej niepewności jest okres od listopada do końca marca. Bardzo ciepłe dni mogą się przeplatać z dniami burzowymi. Należy sprawdzać aktualne prognozy pogody.

Będąc raz w listopadzie budząc się rano przywitało nasz szare niebo i dość mocny deszcz. Po śniadaniu deszcz ustał, a koło południa wyszło już piękne słońce, a plaże zapełniły się turystami. Jeden raz podczas tygodniowego wyjazdu rozpętała się wieczorem dość mocna burza, a ulewa trwała do nocy. Większość dni w sezonie zimowym będzie jednak niezwykle przyjemnych.

Nie raz osoby jadące np. w okresie świąt Bożego Narodzenia chwalą się pięknym słońcem i temperaturami rzędu 23 stopni w cieniu. To w słońcu daje ponad 30!

Aktualną pogodę oraz prognozę na najbliższe dni możecie śledzić na naszym widgecie pogodowym (Morro Jable): 

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *