Sotavento

Sotavento

Sotavento to jedna z najsłynniejszych plaż na Fuerteventurze. Znajduje się na południe od popularnego kurortu Costa Calma.

Mianem Playas de Sotavento określany jest ciąg plaż znajdujący się na południe od Costa Calma/ Jest to zjawiskowa, piaszczysta plaża. Kolor piasku wpada w biel.

Jest niezwykle szeroka – miejscami może dochodzić do nawet kilometra szerokości.

Z racji odległości od drogi asfaltowej i obecności pojedynczych hoteli można napisać, że jest to miejsce nieskażone masową turystyką. Z samego Costa Calma należy [pokonać drogę szutrowymi ścieżkami, co również selekcjonuje część turystów. Nie każdy w pełnym słońcu wybierze się na kilkukilometrowy spacer skałkami.

Sotavento jest rajem dla wind oraz kiter surferów. To właśnie powiewające spadochrony widoczne z Costa Calma intrygują sporą rzeszę turystów. Znajdziemy tu świetne warunki do uprawiania sportów wodnych o czym świadczą prestiżowe imprezy odbywające się na właśnie na Fuerteventurze. Wyspa jest szalenie popularna w tym środowisku i mnóstwo ludzi przyjeżdża tu p prostu trenować.

Ciekawym zjawiskiem na plaży Sotavento jest odpływ przypadający na ok. 14:00 – 15:00. Wtedy plaża pokazują swoją wielkość, a na 9 – kilometrowym odcinku tworzą się spore baseny z morską wodą. Piękna laguna, po której można spacerować i cieszyć się wakacjami w raju 🙂

Niestety nasze zdjęcia z plaży Sotavento się nie uchowały… Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się to nadrobić!

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *