Playa Blanca

Playa Blanca

Playa Blanca to plaża znajdująca się 3 kilometry na południe od Puerto del Rosario. Modna i chętnie odwiedzana przez mieszkańców stolicy.

Jadąc drogą FV-2 oznaczenia wzdłuż drogi odpowiednio wcześnie informują nas o zjeździe na plażę. Określana jest modną plażą z delikatnym wpadającym w biel piaskiem.

Plaża ma długość niecałego kilometra.

Znajduje się tu spory parking, w tym miejsca dla niepełnosprawnych. Amatorzy sportów wodnych chwalą sobie warunki wietrzne w tym miejscu.

Playa Blanca
Playa Blanca
Playa Blanca

Plusem jest również to, że wzdłuż plaży biegnie lokalna droga, którą dojdziemy do centrum Puerto del Rosario. Jest to dzięki temu miejsce fajne miejsce spacerowe dla mieszkańców miejscowości.

W momencie kiedy byliśmy odwiedzić to miejsce, niestety nie plażowaliśmy. Wywieszone były czerwone flagi – zakaz kąpieli. Wszystko ze względu na wiatr i wysokie fale. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tym podczas naszych wakacji na Fuerteventurze.

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *