Playa La Concha

Playa de la Concha

Playa de la Concha znajduje się po zachodniej części Fuerteventury. Znajduje się na obrzeżach spokojnego kurortu El Cotillo.

El Cotillo to spokojny kurort ze względu na brak resortowych hoteli. na jego obrzeżach znajduje się ciąg pięknych plaż. Przybywają tu zwłaszcza turyści wypoczywający w popularnym Corralejo, Miejscowości dzieli zaledwie 20 kilometrów.

Playa de la Concha – plaża muszli, jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na Fuerteventurze. Jej nazwa bierze się oczywiście stąd, że nadmorski, biały, miękki piasek jest wymieszany z kawałkami muszli.

Plaża jest bardzo atrakcyjna wizualnie. To nie wielkie połacie, jak Sotavento czy Costa Calma. Wszystko na niewielkim terenie, na ktorym wystają liczne skały. Kawałek od morza wypoczywają turyści. Wielu lokuje z charakterystycznych dla tego miejsca osłonach zrobionych z wulkanicznych kamieni. Chroni to przed wiatrem i daje trochę intymności.

Playa la Concha

Jest tutaj bardzo łagodne zejście do morza, a z racji zatokowego charakteru – woda jest bardzo ciepła, a morze spokojne. Idealna propozycja dla nielubiących wysokich morskich fal.

Playa de la Concha nie musi być celem samym w sobie. Co kilkaset metrów znajdziemy tu ciąg ładnych, piaszczystych plaż. Zarówno na północ od kurortu, jak i na południu – tam zdecydowanie lepsze warunki wietrzne dla surferów.

Czym dalej na północ, plaże robią się coraz bardziej kameralne. Należy przy tym pamiętać, że prowadzi tak już tylko dobrze ubita, ale szutrówka. Jadąc wzdłuż wybrzeża dojedziemy tym sposobem do Corralejo.

Playa la Concha
Playa la Concha
Playa la Concha
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *