R2 Pajara Beach

Hotel R2 Pajara Beach

R2 Pajara Beach to dobry, 4 – gwiazdkowy hotel położony na obrzeżach popularnego kurortu Costa Calma. Polecamy wszystkich – od par, po rodziny z dziećmi.

Położenie

Hotel znajduje się w spokojnym miejscu, a otaczają go jedynie dwa hotele sieci H10 – Tindaya oraz Playa Esmeralda. Dla nas było to świetne rozwiązanie z kilku powodów:
– bardzo blisko do centrum spokojnego Costa Calma.
– bardzo blisko do tanich dyskontów – HiperDino oraz Spar.
– blisko do początku słynnej plaży Sotavento oraz innych zatoczkowych plaż. Obok hotelu początek popularnej plaży Costa Calma.
– spokojnie. Dookoła trochę prywatnych apartamentów. Chodniki po obu stronach ulicy.
– piękny widok na ocean – z części pokoi, a także z terenu hotelowego. Zwłaszcza balkon na wysokości recepcji oraz taras baru przy basenie. Piękne miejsce na kawkę w ciągu dnia!

Plaża

Plaże to największe dobrodziejstwo Fuerteventury o czym piszemy w dedykowanym dziale. Zaraz obok hotelu znajduje się początek bardzo ładnej plaży z żółtym piaskiem – Costa Calma.. To tu można spotkać sporą ilość hotelowych gości, którzy odpoczywają i spacerują. Z samego rana mnóstwo osób oglądających wschód słońca i biegających wzdłuż morza. Hotel jest położony nad samym oceanem, stąd bezpośrednio z hotelu wychodzi na hotelową promenadę. Idąc w prawo dojdziemy do zatoczkowych, pięknych, piaszczystych i kameralnych plaż, a dalej do słynnej Sotavento. Idąc w lewo dojedziemy do dwóch plaż położonych w zatokach na wysokości hotelu H10 Tindaya.

Najlepszym sposobem na dotarcie do plaży Costa Calma będzie zejście schodkami w dół i przejście nimi plażą. Kiedy jest przypływ – po kamieniach – co robi dla rozrywki spora grupa osób. Dojście do plaży Costa Calma chodnikiem czy asfaltem spod recepcji hotelowej zajmie nam jakieś 10 minut. Myląca dla wielu jest uliczka w dół zaraz za hotelem – przed H10 Tindaya. Zejdziemy nią do lokalnej promenady o której piszemy wyżej, jednak nie przedostaniemy się bezpośrednio na plażę Costa Calma. Do słynnej plaży Sotavento nie dojdziemy brzegiem morza – musimy iść górą po wydeptanych ścieżkach.

R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach

Pokoje

Duże. Przy dostawce w pokoju dalej jest sporo miejsca. Pojemne szafy. Ładna, czysta, przestronna łazienka. Hotel nie jest pierwszej świeżości, więc można przyczepiać się, ale tylko do detali. Po prostu dobrze sprzątane pokoje z dużymi balkonami i tarasami. Trzeba mieć na uwadze to, że to spory hotel, więc przy zakwaterowaniu w recepcji dostaniemy mapę, dzięki której łatwiej będzie nam się dostać do pokoju.

Rozrywka

R2 Pajara Beach to spory obiekt z bardzo dużą ilością pokoi, więc siłą rzeczy jest tutaj rozbudowany program animacyjny. Jest również mini club dla dzieci. Trzeba przyznać, że animacje są prowadzone w sposób profesjonalny. Bez wyciągania ludzi na siłę z leżaków. My w ciagu dnia nie spędzaliśmy zbyt wiele czasu na terenie hotelu, za to wieczorem Zuzia była codziennym gościem Mini Disco i wieczornego show. Każdorazowo, czy chcieliśmy czy nie, oglądaliśmy pokazy do końca. Trzeba przyznać, że hotel postawił na rozrywkę na poziomie. Już samo miejsce to nie tandetna dziupla do napchania jak największej ilości ludzi, a bar. La Zarza otwierana jest dopiero o 20:00 – sporo miejsc do siedzenia przy samym barze, a także liczne, okrągłe stoliki i krzesła. Spora scena i dobre oświetlenie.

Wyżywienie

Na Kanarach zawsze mniej lub bardziej można być spokojnym o wyżywienie. Pajara Beach to hotel 4* więc oferta bufetu jest ogromna. Tradycyjnie stały repertuar śniadaniowy, za to codziennie urozmaicana oferta kolacji. Show Cooking, owoce morza. Codziennie można zjeść rybę. Były krewetki, kalmary, małże. Jeśli ktoś pisze w opiniach o monotonnym jedzeniu, to albo wyżej sra niż dupę ma, albo nie jeździł zbyt wiele na wakacje All Inclusive.

R2 Pajara Beach - restauracja
R2 Pajara Beach - restauracja
R2 Pajara Beach - restauracja
R2 Pajara Beach - krewetki

Wellness Spa

Oferta Spa - R2 Pajara Beach

Goście Itaki otrzymują przy zakwaterowaniu jedno darmowe wejście. Do strefy spa wchodzimy od strony hotelowego ogrodu. Zabiegi i masaże są oczywiście dodatkowo płatne, ale w ramach wejścia możemy skorzystać z niewielkiego basenu, jacuzzi oraz kilku saun. Koljne wejście na samą strefę basenu oraz saun kosztuje 10 euro / osoba. Naprawdę całkiem nieźle. Z racji sporej liczby gości z Polski, dostępne jest dedykowany cennik w naszym języku, które załączamy poniżej (kliknij, aby powiększyć).

All Inclusive

R2 Pajara Beach - program All Inclusive

R2 Pajara Beach pracuje w opcji All Inclusive. Szczegółową rozpiskę aktualną we wrześniu 2017 sklejamy pod spodem (powiększa się po kliknięciu). W ciągu dnia w barze przy basenie podaje się napoje i alkohole w plastikowych kubkach, a kawę w termicznych. Jeśli chcemy wypić z filiżankę dobrą kawę z ekspresu, warto podejść do baru w lobby.

R2 Pajara Beach – podsumowanie

Starszy, ale bardzo przyzwoity obiekt. Mimo pełnego obłożenia, nigdy nie było problemu z kolejkami w restauracji. Podczas naszych poprzednich pobytów na Kanarach często w czasie kolacji trzeba było czekać na wolny stolik. Baza hotelowa sprzyja wypoczynkowi wszystkim – zarówno parom, osobom starszym, jak i rodzinom z dziećmi. Widać, że jest popularny i najczęściej nie ma go dostępnego w ofertach last minute. Polecamy.

Galeria zdjęć:

Hotel:

R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach

Ogród:

R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach
R2 Pajara Beach

Teren basenowy:

R2 Paja Beach
R2 Paja Beach

Plaża:

R2 Pajara Beach - plaża
R2 Pajara Beach - plaża
R2 Pajara Beach - plaża
R2 Pajara Beach - plaża
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *