Oasis Park Fuerteventura

Oasis Park – ceny, godziny, aktualności

Oasis Park to tłumnie odwiedzane miejsce znajdujące się w południowej części Fuerteventury. Świetne miejsce do spędzenia większej części dnia dla wszystkich.

Historia tego miejsca wiąże się w powstaniem szkółki z roślinami z całego świata. Powstała ona w 1985 roku. Z czasem zaczęła się przeistaczać w park zoologiczny z prawdziwego zdarzenia.

Aktualnie w parku znajdziemy ponad 3000 zwierząt i ponad 250 różnych rodzajów roślin.

Oasis Park to nie tylko oglądanie zamkniętych w klatkach oraz na wybiegach zwierząt. To również pokazy w specjalnych amfiteatrach, które są organizowane w konkretnych godzinach. Liczne zdjęcia oraz filmy z każdego z nich znajdziecie w kolejnych naszych wpisach.

Przy wejściu do parku każdy otrzymuje specjalną ulotkę, w której godziny pokazów są wyszczególnione.

Poza pokazami, w Oasis Park istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą przejażdżki wielbłądami, a także udział w karmieniu lemurów czy pływanie z lwami morskimi.

Ogród jest na sporym terenie. Można się pogugić. Ważne, że na każdym kroku spotykamy znaki, dzięki którym możemy się orientować w położeniu na mapie parku.

Do parku można dojechać własnym samochodem, ale również specjalnym, darmowym Shuttle Bus, który kursuje z większości popularnych hoteli na wyspie. Szczegółowe informacje znajdziecie tu: Oasis Park – darmowy autobus.

Godziny otwarcia

Park pracuje przez 365 dni w roku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Ceny:

Jak w dużej części atrakcji na wyspie – ceny są są inne dla turystów, a inne dla mieszkańców wyspy. Obywatele Fuerteventury mają chociażby tańsze bilety na przeloty między wyspami. Prezentujemy zatem tylko ceny turystyczne.

CENY
Dorosły Dziecko (4 – 11 lat) Senior (60 lat +)
Wejście do ZOO 35 euro 20,50 euro 29,50 euro)
Wielbłądy – przejażdżka 12 euro 8 euro 12 euro
Karmienie lemurów 14 euro 10 euro 10 euro
Pływanie z lwami morskimi * 45 euro 45 euro 45 euro

* – minimalny wiek to 7 lat. Dzieci w wieku od 7 do 11 lat muszą uczestniczyć razem z osobą dorosłą. Dzieci od 12 lat nie wymagają opieki osoby dorosłej.

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *