Mirador Las Penitas

Mirador Las Penitas

Mirador Las Penitas to punkt widokowy znajdujący się na słynnej drodze FV – 30 wiodącej z Pajary w stronę Betancurii

O samym przejeździe drogą FV – 30 piszemy w osobnym wpisie.

Zaznaczamy jednocześnie, że sam przejazd jest obowiązkowy, gdyż to tutaj zobaczymy jedne z najlepszych widoków, a sama podróż zapewnia niezapomniane przeżycia.

Przejazd drogą FV – 30

Mirador Las Penitas jest to drugi, jadąc od południa, punkt widokowy. Znajduje się w zasadzie zaraz za Mirador Risco de las Penas.

Podobnie jak ze wspomnianego powyżej, roztacza się tutaj widok na dolinę Valle de los Granadillos, ale również na wioskę Vega de Rio Palmas oraz zbiornik wodny Presa de las Penitas.

Raczej nie zatrzymują się tutaj autokary wycieczkowe ze względu na bardzo niewielką zatoczkę, znajdującą się zresztą na zakręcie. My jechaliśmy od Pajary, więc musieliśmy przeciąć jezdnię i zjechać w lewo. Jest tu jednak specjalny pas do skrętu w lewo z obowiązkowym stop.

Poza samymi widokami, nie lada atrakcją są tutaj wiewiórki ziemne charakterystyczne dla Fuerteventury. Choć pochodzą z Afryki i przybyły tu na pokładach statków, to mocno się rozmnożyły i dominują głównie w górzystym interiorze. W mniejszych ilościach przy wybrzeżu, choć tam również nie ma problemu z ich znalezieniem.

Na obu miradores przyzwyczajone do turystów. Jest ich tutaj pełno i jedzą z ręki wszystko co im się poda. Cały proceder odbywa się przy tabliczkach jednoznacznie zakazujących dokarmiania wiewiórek.

Nikt jednak sobie tego nie odmawia…

Mirador las Penitas
Mirador las Penitas
Mirador las Penitas
Mirador las Penitas
Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *