Playa de Morro Jable

Playa de Morro Jable

Playa de Morro Jable to piękna, miejscami niezwykle szeroka piaszczysta plaża, która rozpoczyna się w kurorcie Morro Jable.

Ciąg piaszczystej plaży rozpoczynającej się w tym popularnym kurorcie jest de facto na Playa de Morro Jable oraz Playa del Matorral. Z racji tego, że stanowią jeden ciąg, opisujemy to w jednym wpisie.

Dojeżdżając samochodem do Morro Jable, zza okiem samochodu zobaczyliśmy przepiękny piasek i zatrzymaliśmy się już w okolicach latarni. Przy dojściu do plaży można spotkać charakterystyczny szkielet, ale więcej o nim znajdziecie we wpisie o kurorcie.

Kaszalot Morro Jable

Z uwagi na ochronę charakterystycznej słonolubnej flory znajdującej się w tej części – dojście do plaży zapewniają nam specjalne drewniane platformy. To właśnie przy plaży Matorral roślinność znajduje się pod ochroną. Jest to bardzo szeroki teren zajmujący powierzchnię ponad 100 hektarów.

Morro Jable platforma

Plaża robi niesamowite wrażenie. Mnóstwo osób przemieszcza się wzdłuż brzegu. Jest na tyle szeroka, że wstawiane tu serwisy plażowe – leżaki i parasole stanowią niewielki procent powierzchni.

Playa de Morro Jable
Playa de Morro Jable
Playa de Morro Jable
Playa de Morro Jable


Najwęższa jej część znajduje się w centrum kurortu, przy lokalnej promenadzie, a najszersza właśnie w okolicach latarni. Ze względu na opisywaną wcześniej roślinność, hotele w części plaży Matorral są budowane na wzniesieniach po drugiej stronie ulicy.

Playa de Morro Jable
Playa de Morro Jable

W kilku miejscach spływają tutaj z centralnej części półwyspu Jandia rzeki w porach większych opadów. Dzięki temu możemy zaobserwować tu charakterystyczne kanały i koryta.

Miejsce zdecydowanie godne polecenia!

Beata, Tomasz Filak

Autorzy: Beata, Tomasz Filak

Podróżowanie to nieodłączny element naszego życia. Uwielbiamy przede wszystkim piesze spacery po miastach, atrakcjach turystycznych i górach. Zawodowo w branży turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *